bootstrap slider

Q&P Danışmanlık Faaliyet Alanları İle Her Zaman Yanınızdayız

Mobirise

ENTEGRE YÖNETİM SİSTEMLERİ IS0 9001 -ISO 14001 - OHSAS 18001 

İşletmeler, çalışmlarını belli bir sistem çerçevesinde sürdürmeleri ve bunların kanıtlarının oluşturulması ve dokumante edillmesi gerekmektedir. Bu oluşturdukları kanıtları ve dokumanları Tedarikçisi olduğu işeletmler ile paylaşmakta ve onların isteklerini yerine getirmesi gerekmektedir. Bu konularda Yönetim Sistemleri kurulumunda işletmelere danışmanlık hizmeti sunulmanktadır.Mobirise

KALİTE KONTROL SİSTEMLERİ

Üretim faaliyeti olan yerlerde Kalite Kontrol çalışmaları yapılmaktadır. Günümüzde birçok işletme sadece Final Kontrolleri yaparak hatılılar ile hatasızları ayırmaktadır. Bu çalışma neticesinde katma değer sağlayarak hazılanan hatalı ürünler işletmenin maliyetlerini arttıran bir durumdur. Yaptığımız teknik çalışmalar neticesinde artık Süreçleri Kontrol ederek potansiyel uygunsuzlukları önceden tespit eden teknikler Kalite Kontrol alanında danışmanlık yaparak işletmelerin verimiliklerini arttırmaya yönelik hizmet sunulmaktadır.

Mobirise

ÜRETİM SİSTEMLERİ

Her işletme rekabet gücünü arttırmak ve verimlilik rasyolarını yükseltmek isterler. Bu isteklerini geliştirmek için işlem sürelerini azaltmak ve Stoksuz çalışmayı hedeflerler. Üretim Sistemleri Danışmanlık Faaliyetleri ile yukarıdaki hedefleri gerçekleştirecek çözüm önerileri ve uygulamalarla işletmelere danışmanlık hizmetleri sunulmaktadır.
Mobirise

YALIN 6 SİGMA SİSTEMLERİ

İşletmelerdeki gizli problemleri tespit etme bunlar üzerinde en  etkili çözüm methodlarının belirlenmesi ve yıllık 30.000 USD üzerinde fayda sağlayacak projeler üretmek için işletmelerde proje bazlı faaliyetler gerçekleştirmek.

16949 OTOMOTİV KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ - CORE TOOLS

Otomotiv sektörünceki firmaların ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi sayılan bu sistemin Core Tools Advanced Product Quality Planning (APQP)Production Part Approval Process (PPAP)Failure Mode Effects Analysis (FMEA)Measurement Systems Analysis (MSA)Statistical Process Control (SPC) yöntemleri ile uygulanması. 

İŞ SAĞLIĞI ve GÜVENLİĞİ

İş sağlığı ve güvenliği konusundaki son güncellemeler ile 6331 sayılı kanuna uymlu bir işletme olarak çalışanlarınıza sorumluluklarınız tam anlamıyla yerine getirebilmeniz açısından kafanızda soru işaretleri kalmadan işletmenizi yönetebilirsiniz.

YALIN ÜRETİM SİSTEMLERİ

Yalın üretim tekniğinin altında yalın yönetim gelmektedir. Bu kültürü işletmelerinize kurduktan sonra işlem zamanlarında kısalmalar, verimlilik ve karlılık artışları ile işletmenizin rekabet gücünü arttırabilirsiniz. 

SATIN ALMA SİSTEMLERİ

Bir işletmenin en önemli gider kalemlerinden birini oluşturan Satın Alma Bütçesinde %1 lik bir iyileştirme işletmenizin karlılığının %20 artabileceğini biliyor muydunuz? 

ULUSLARARASI TEDARİK ZİNCİRİ YÖNETİMİ

İyi bir zincir yönetimi sizin rekabet gücünüzü arttıracak en önemli unsurdur. Ama hangi tedarikçi ile çalışması ve nasıl hareket edilmesi gerektiği sizin için asıl önemli husustur. 

STOK KONTROL

Stratejik açıdan bazı zamanlarda stoklu çalışmak önemli ama bu noktalardaki fırsat maliyetlerini göz önünde bulundurularak Stok Kontrol mekanizmalarının işletmeye kurulması çok önemlidir. 

TAM ZAMANINDA ÜRETİM

Stoksuz çalışmak mı istiyorsunuz? O zaman JIT sistemiyle işletmenizdeki stok maliyetlerinden kurtularak kalıcı müşteri memenuniyeti yaratabilirsiniz. 

CRM YÖNETİMİ

Kişiye bazlı stratejik iş birliktelikleri kurmak çok önemlidir. Bu nedenlerden dolayı artık her müşteriye aynı yaklaşımdan uzaklaşılarak kişiye bağlı iletişim tekniklerinin işletmeye kazandırılması gerekmektedir.